Piotr92blog rowerowy

informacje

baton rowerowy bikestats.pl

Znajomi

wszyscy znajomi(13)

wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy PiotrKukla2.bikestats.pl

linki

Dłuższa przejażdżka

Niedziela, 6 lutego 2011 Kategoria Szosa, Samotnie, 50-100
Km: 66.00 Km teren: 0.00 Czas: 02:29 km/h: 26.58
Pr. maks.: 65.00 Temperatura: 8.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 1300kcal Podjazdy: 620m Sprzęt: Cross Peleton Aktywność: Jazda na rowerze
Bielsko-Przełęcz Przegibek-Bielsko-Czechowice-Ligota-Bronów-Landek-Rudzica-Jasienica-Jaworze-Bielsko
Pierwszy raz na kolarce w tym roku. Strasznie wiało dzisiaj, miałem jechać do Międzybrodzia ale zrezygnowałem bo strasznie wiało i mógłbym nie dojechać do domu.
Pogoda dobra, prócz wiatru. Dużo dziur w drogach, drogowcy będą mieli robotę. Pod koniec brakowało już sil ale ostatnie 5kilometrów jechałem z wiatrem i dobrze szło.

W końcu

Sobota, 5 lutego 2011 Kategoria 0-50
Km: 44.00 Km teren: 3.00 Czas: 01:47 km/h: 24.67
Pr. maks.: 60.00 Temperatura: 8.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 872kcal Podjazdy: 440m Sprzęt: Ital Bike Aktywność: Jazda na rowerze
Bielsko-Jaworze-Jasienica-Grodziec-Górki-Grodziec-Bielowicko-Wieszczęta-Bielowicko-Łazy-Świętoszówka-Biery-Jaworze-Bielsko
W końcu udało się pojechać, w nocy sprzątnęło cały śnieg. Na kolarce jeszcze nie ma co jeździć, bo w okolicy mojego domu wszystkie drogi wylotowe na główne są porozwalane bo kopali na kanalizację i nie ma asfaltu. Fajnie się dzisiaj jechało, tylko silny wiatr wiał i połowę drogi przeszkadzał a potem trochę osłabł i fajnie się wracało.

Szczęście

Środa, 26 stycznia 2011 Kategoria 50-100, Samotnie
Km: 52.00 Km teren: 3.00 Czas: 02:22 km/h: 21.97
Pr. maks.: 48.00 Temperatura: 0.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 1073kcal Podjazdy: 490m Sprzęt: Trek Aktywność: Jazda na rowerze
Bielsko-Jaworze-Jasienica-Łazy-Wieszczęta-Roztropice-Landek-Bronów-Ligota-Mazańcowice-Międzyrzecze-Jasienica-Jaworze-Bielsko
Szczęście bo obyło się bez gleby. Myślałem że przynajmniej jedną glebę zaliczę, ogólnie toi drogi suche i fajnie się jechało najgorzej koło domu.
#lat=49.81595&lng=18.92103&zoom=13&type=2

Przejażdżka w deszczu

Piątek, 14 stycznia 2011 Kategoria 0-50, Samotnie
Km: 26.00 Km teren: 1.00 Czas: 01:13 km/h: 21.37
Pr. maks.: 52.00 Temperatura: 10.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 551kcal Podjazdy: 240m Sprzęt: Ital Bike Aktywność: Jazda na rowerze
Bielsko-Jasienica-Łazy-Grodziec-Biery-Jaworze-Bielsko
Krotka przejażdżka na rozpoczęcie ferii. Wyjazd wieczorem przy padającym deszczu. Gdzieś w połowie trasy przestało padać i dojechałem do domu. Byłem trochę brudny ale to standard. Teraz czeka mnie tydzień bez roweru, ale będą narty, basen, siłownia i bieganie.

Trening

Czwartek, 13 stycznia 2011 Kategoria 0-50, blisko domu, Szosa, teren
Km: 44.00 Km teren: 6.00 Czas: 01:45 km/h: 25.14
Pr. maks.: 53.00 Temperatura: 7.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 899kcal Podjazdy: 430m Sprzęt: Ital Bike Aktywność: Jazda na rowerze
Wapienica-Farzyna-Jasienica-Łazy-Grodziec-Jasienica-Biery-Jaworze-Wapienica
Pierwszy trening w tym tygodniu. Początkowo wybrałem się w teren, ale ciężko mi się jechało i dalej jeździłem po szosie. Powrót już po ciemku i miejscami zamiast jechać spokojnie 25km/h to musiałem ciągle hamować. Jutro zaczynają się ferie. Wyjeżdżam na obóz sportowy niestety bez roweru.


Nowa Fontanna w Jaworzu © Piotr92

Oto nasze Beskidy © Piotr92

Niedzielny trening

Niedziela, 9 stycznia 2011
Km: 59.00 Km teren: 2.00 Czas: 02:15 km/h: 26.22
Pr. maks.: 57.00 Temperatura: 8.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 1196kcal Podjazdy: 480m Sprzęt: Ital Bike Aktywność: Jazda na rowerze
Bielsko Biała-Jaworze-Biery-Jasienica-Łazy-Wieszczęta-Rudzica-Wieszczęta-Kowale-Pierściec-Kiczyce-Skoczów-Pogórze-Grodziec-Biery-Jaworze-Bielsko Biała
Od rana strasznie ciepło było więc o 10:00 wyjechałem na trening. Gdybym wiedział że taka pogoda będzie w styczniu to bym wcześniej zrobił z szosówką a tak to musiałem wziąść górala, ale fajnie się jechało, tylko pod koniec miałem mały kryzys i nie byłem pewny czy dojadę do domu, jakoś dojechałem. Duża różnica temperatur między Bielskiem a Rudzicą czy Skoczowem. Tam gdzie chłodniej to mgła i więcej śniegu. Jestem zadowolony z dzisiejszej jazdy.

Łazy © Piotr92

Mgła nad wioskami:
Ale mgła © Piotr92

Zamglona Rudzica:
Zamglona Rudzica © Piotr92

Ośnieżone Beskidy:
Widok na Góry © Piotr92

Inauguracja sezonu 2011

Sobota, 8 stycznia 2011 Kategoria 0-50, Samotnie
Km: 42.00 Km teren: 1.00 Czas: 01:45 km/h: 24.00
Pr. maks.: 62.00 Temperatura: 6.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 861kcal Podjazdy: m Sprzęt: Ital Bike Aktywność: Jazda na rowerze
W końcu rozpocząłem sezon. Śniegu u nas już praktycznie nie ma i jest ciepło, czego tu chcieć więcej, można jeździć. Fajnie się jechało. Coś z zeszłorocznej formy jeszcze zostało. Pod koniec jazdy zaczęło padać i cały mokry wróciłem ale byłem zadowolony. Zapisałem się już na trzy maratony i trzeba zacząć przygotowania.
Wapienica-Lotnisko-Kamienica-Olszówka Dolna-Mikuszowice-Straconka-Mikuszowice-Olszówka Górna-Kamienica-Wapienica-Jaworze Średnie-Wapienica
Wieczorem zdjęcia i mapka.

Główna Bielska rzeka:
Nasza królowa Biała © Pieter92

Widać że śniegu już prawie nie ma:
Białą w innej okazałości © Pieter92

Góry otaczające Bielsko:
Magurka © Piotr92

A to jest nowa hala w Bielsku:
Hala Pod Dębowcem © Piotr92

Skutki ostatniego wiatru w Bielsku:
Połamane drzewa © Piotr92

Podsumowanie sezonu 2010

Piątek, 31 grudnia 2010 Kategoria 0-50, blisko domu
Km: 39.00 Km teren: 8.00 Czas: 02:05 km/h: 18.72
Pr. maks.: 37.00 Temperatura: -3.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 833kcal Podjazdy: 150m Sprzęt: Cross Peleton Aktywność: Jazda na rowerze
Nie obeszło się bez jazdy w ostatni dzień tego roku. Trasa krotka bo do Skoczowa i spowrotem droga przez las i Nałęże. Było trochę cieplej niż wczoraj wieczorem.
Teraz już:
PODSUMOWANIE SEZONU 2010:
1.W minionym sezonie udało mi się przejechać 20290kilometrów(14000kilometrów na kolarce i 6290 na góralu), czyli cel postawiony na ten rok został zrealizowany. Najwięcej kilometrów zrobilem w sierpniu:4108km.
2.Aż 302 dni spędziłem w jakiś tam sposób na rowerze.
3.Maksymalny dystans to zaledwie:276km
4.Maksymalna prędkość:88,39km/h
5.Wyjeździłem aż 789godzin, czyli średnia to zaledwie 25,69km/h.
6.Udało mi się wystartować w kilku imprezach: Puchar Ustronianki, Pętla Beskidzka, Rajcza Tour. Przzejechalem tez ROAD TROPHY ale treningowo.
7.Z tych turystycznych sukcesów to m.in. Wypad na Jurę Krakowsko-Częstochowską, Zdobycie Przełęczy Krowiarki i Łysej Góry w Czechach, zaliczenie pięknej pętli po Podhalu i Małopolsce w październiku, kilka wypadów za granicę, poznawanie Beskidu Sądeckiego oraz wiele innych ciekawych tras.
8.Nie udało mi się dotrzeć do Częstochowy i Zakopanego co może uda się w 2011roku.
9. Nie obyło się bez kontuzji i awarii sprzętu.
10.Poznałem kilku nowych ludzi.
11.Mile spędziłem czas.
Kilka fotek:
MARZEC:
1.Marcowa pętla wokół zalewu goczałkowickiego:
Jezioro Goczałkowickie skute lodem © Pieter92

KWIECIEŃ:
1.Wypad na Kocierz:
Droga na Przełęcz Kocierską, od strony Łękawicy, jeszcze przed majową powodzią © Pieter92

2.Kwietniowy wypad do Istebnej:
Skrzyżowanie na przełęczy Kubalonka © Pieter92

3.Wypad do Tychów:
Nad Jeziorem Paprocańskim © Pieter92

4.Wyjazd do Czeskiego Cieszyna:
Na Czechy! © Pieter92

MAJ:
1.Pierwsza Pętla Beskidzka w sezonie:
Na Pętli Beskidzkiej: © Pieter92

2.Pierwszy wyjazd na Słowację:
Glinne © Pieter92

3.Wyjazd na Podhale:
Makowska Góra © Pieter92

CZERWIEC:
1.Jura Krakowsko-Częstochowska:
Pustynia Błedowska © Pieter92

2.Takich widoków nie brakowało w tym roku:
Ale czyste niebo © Pieter92

10.Jezioro Międzybrodzkie:
Góra Żar © Pieter92

LIPIEC:
1.Kolejny raz na Słowację:
Uciekamy z kraju! © Pieter92

2.Lipcowy upał dawał się we znaki:
Istebna © Pieter92

SIERPIEŃ:
1.Tour de Pologne:
TDP w Ustroniu © Pieter92

TDP w Oświęcimiu © Pieter92

2.Zdobycie Przełęczy Krowiarki:
Przełęcz Krowiarki zdobyta © Pieter92

3.W końcu na Magurce:
Po raz pierwszy po 3 latach zdobyłem Magurkę na rowerze. © Pieter92

4.Lato się kończy:
Chyba lato się kończy © Pieter92

5.Łysa Góra:
Łysa Góra zdobyta © Pieter92

WRZESIEŃ:
1.Przed wypadkiem:
Wrześniowa droga na Równicę, ostatnia przed wypadkiem © Pieter92

PAŹDZIERNIK:
1.Teren:
Jazdy w terenie też nie brakowało © Pieter92

2.Wypad na Jurę:
Ale piękna pogoda © Pieter92

Wieża zamku widziana z drogi © Pieter92

2.Wypad w góry:
Ale mgła, nic nie widać © Pieter92

Ale widok, © Pieter92

3.Stromy podjazd:
Ale podjazd © Pieter92

4.Krotki trening:
Kolejny trening, super się jechało © Pieter92

LISTOPAD:
1.Wypad do Międzybrodzia:
Bielskie Osiedle Karpackie © Pieter92

Na Przegibku, w strasznej mgle © Pieter92

2.Wypad do Gliwic:
W końcu Gliwice © Pieter92

Huta Łaziska wydawała się być wszędzie © Pieter92

Droga do Rybnika z Czerwionki © Pieter92

3.Chybie:
Między drzewami, droga do Landeka © Pieter92

Wieża Kościoła w Rudzicy © Pieter92


Plany na 2011:
1.Przejechać około 22000km.
2.Zawitać w Zakopanem i Częstochowie.
3.Pobić dzienny dystans i prędkość maksymalną.
4.Objechać Tatry Dookoła.
5.Zdobyć Górę Świętej Anny, Pradziad, Przełęcz Karkonoską i jakąś górkę na Słowacji.
6.Dotrzeć do jakiegoś województwa w którym mnie nie było.
7.Zrealizować jakąś kilkudniową wyprawę.
8.Wystartować w maratonach.
9.Więcej jeździć w górskim terenie.
10.Zadbać by zawsze było zdrowie, pogoda i sprzęt.

Mróz

Czwartek, 30 grudnia 2010
Km: 1.00 Km teren: 0.00 Czas: 00:04 km/h: 15.00
Pr. maks.: 25.00 Temperatura: -12.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 15kcal Podjazdy: 5m Sprzęt: Trek Aktywność: Jazda na rowerze
Straszny mróz więc ledwo co wyjechałem to już wracałem.

Z kolegą po Jaworzu

Środa, 29 grudnia 2010
Km: 14.00 Km teren: 2.00 Czas: 00:47 km/h: 17.87
Pr. maks.: 45.00 Temperatura: -4.0°C HRmax: HRavg
Kalorie: 299kcal Podjazdy: 60m Sprzęt: Trek Aktywność: Jazda na rowerze
Dzisiaj kolega wyciągnął mnie na przejażdżkę, cały czas zaliczał gleby więc wrócił do domu a ja okrężną drogą pojechałem do lasu ale jakoś nie chciało mi się jeździć i wróciłem do domu.

kategorie bloga

Moje rowery

TCR Advanced 2 2021 14036 km
Zimówka 9414 km
Litening C:62 Pro 18889 km
Triban 5 54529 km
Astra Chorus 2022 16398 km
Evo 2 9995 km
Hercules 13228 km
Ital Bike 9476 km
Trek 17743 km
Agree GTC SL 21960 km
Cross Peleton 44114 km
Scott 9850 km

szukaj

archiwum